ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7663633
*
nr 766 3633
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 63, bredd: 37
Utrop:
500 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2012
kl 19:25:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/6 22:04:31
1
100 kr
27/6 10:15:40
2
200 kr
30/6 17:29:29
3
450 kr
1/7 15:02:37
4
400 kr
1/7 15:03:14
4
700 kr
2/7 18:32:35
5
600 kr
2/7 18:33:02
5
700 kr
2/7 18:33:37
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 766 3633
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 63, bredd: 37
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/6 22:04:31 | 1 | 100 kr |
27/6 10:15:40 | 2 | 200 kr |
30/6 17:29:29 | 3 | 450 kr |
1/7 15:02:37 | 4 | 400 kr |
1/7 15:03:14 | 4 | 700 kr |
2/7 18:32:35 | 5 | 600 kr |
2/7 18:33:02 | 5 | 700 kr |
2/7 18:33:37 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23